2016'dan bugüne...

Sarus Araç Değer Kaybı

Araç değer kaybı, yaşanan bir trafik kazası sonrasında hasar gören aracın durumunu nitelendiren bir tanımlamadır. Bu tanım hasar alan aracın onarım görüp eski haline geri dönse dahi ikinci el piyasasındaki düşüşü ifade etmektedir. Normal şartlarda aracınızın kazadan önceki ikinci el piyasa değeri daha yüksek olacakken kaza sonrası oluşan hasar, servis tarafından giderilse dahi aracınız değer kaybettiğinden ikinci el piyasa değeri daha düşük olacaktır. Bu düşüş miktarı araç değer kaybını oluşturur.

YUKARIDAKİ TANIMA UYGUN KAZA YAPTIM NE YAPMAM LAZIM?

Öncelikle geçmiş olsun. Uzman kişilerden oluşan ekibimizden hukuki danışmanlık alabilirsiniz. Öncelikle hak sahibi olup olmadığınızın kontrolü ücretsiz bir şekilde yapılacak ardından eğer hak sahibi iseniz bize vereceğiniz yetki ile sigorta şirketlerinden sizin adınıza aracınızda meydana gelen değer kaybı bedelini talep etmemizi isteyebilirsiniz.

Hak sahibi olup olmadığınızı ve süreç boyunca neler yapmanız gerektiği ile ilgili bilgiler için istediğiniz zaman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.